Tuomarit

Lauantai 10.7. arvostellaan 
FCI:n ryhmät 2, 5, 7, 8, 10
Sunnuntai 11.7. arvostellaan 
FCI:n ryhmät 1, 3, 4, 6, 9

Ryhmä 2
apinapinseri, bernhardinkoirat, englanninbulldoggi, kääpiöpinseri, kääpiösnautserit, pinseri, snautserit, suursnautserit, tanskalais-ruotsalainen pihakoira, tanskandoggit Veli-Pekka Kumpumäki
muut Tanya Ahlman-Stockmari

Ryhmä 5
harmaa norjanhirvikoira, jämtlanninpystykorva, karjalankarhukoira, lapinporokoira, musta norjanhirvikoira, ruotsinlapinkoira, suomenlapinkoira, suomenpystykorva Harry Tast
itäsiperianlaika, japaninpystykorva, länsigöötanmaanpystykorva, länsisiperianlaika, pohjanpystykorva, keeshond, kleinspitzit, mittelspitzit, pomeranian, samojedinkoira, siperianhusky, valkoinen ruotsinhirvikoira, venäläis-eurooppalainen laika Maija Mäkinen
muut Tanya Ahlman-Stockmari

Ryhmä 7
kaikki rodut Arja Koskelo

Ryhmä 8
*amerikancockerspanieli, *cockerspanieli, *englanninspringerspanieli, *kiharakarvainen noutaja, *kultainennoutaja, *labradorinnoutaja, *sileäkarvainen noutaja, *walesinspringerspanieli *Hilkka Salohalla
muut Arja Koskelo

Ryhmä 10
kaikki rodut Pirjo Aaltonen

Ryhmäkilpailut
2 Veli-Pekka Kumpumäki
5 Harry Tast
7 Arja Koskelo
8 Hilkka Salohalla
10 Pirjo Aaltonen
Paras veteraani Tanya Ahlman-Stockmari
Paras kasvattajaryhmä Maija Mäkinen

Ryhmä 1
lancashirenkarjakoira, schipperke, shetlanninlammaskoira, welsh corgit Maija Mäkinen
belgianpaimenkoirat, bordercollie, partacollie, pitkäkarvainen collie, sileäkarvainen collie Tanya Ahlman-Stockmari
muut Harry Tast

Ryhmä 3
*amerikankarvatonterrieri, *amerikankääpiökettuterrieri, *amerikanrottaterrieri, *andalusianrottakoira, *biewerterrieri, *cairnterrieri, *englanninkääpiöterrieri, *jackrussellinterrieri, *karkeakarvainen kettuterrieri, *manchesterinterrieri, *saksanmetsästysterrieri, *sealyhaminterrieri, *sileäkarvainen kettuterrieri, *skotlanninterrieri, *skyenterrieri, *tenterfieldinterrieri, *valkoinen länsiylämaanterrieri *Päivi Eerola
*parsonrussellinterrieri *Pirjo Aaltonen
muut Helen Tonkson, Viro

Ryhmä 4
*kaikki rodut *Hilkka Salohalla

Ryhmä 6
kaikki rodut Arja Koskelo

Ryhmä 9
*tiibetinspanieli *Tanya Ahlman-Stockmari
*bostoninterrieri, *papillon, phalène, *ranskanbulldoggi, *villakoirat *Juha Putkonen
venäjänbolonka, venäjäntoyt Helen Tonkson, Viro
*chihuahuat, *coton de tuléar, *griffon belge, *griffon bruxellois, *kiinanharjakoira, *lhasa apso, *petit brabancon, *shih tzu, *tiibetinterrieri *Pirjo Aaltonen
bichon frisé, bolognese, cavalier kingcharlesinspanieli, havannankoira, japanese chin, kiinanpalatsikoira, kingcharlesinspanieli, kromfohrländer, löwchen, maltankoira, markiesje, mopsi, prahanrottakoira Veli-Pekka Kumpumäki

Ryhmäkilpailut
1 Tanya Ahlman-Stockmari
3 Päivi Eerola
4 Hilkka Salohalla
6 Arja Koskelo
9 Helen Tonkson
Paras veteraani Harry Tast
Paras kasvattajaryhmä Juha Putkonen
Best in Show Harry Tast