Tuomarit

Lauantai 10.7. arvostellaan 
FCI:n ryhmät 2, 5, 7, 8, 10
Sunnuntai 11.7. arvostellaan 
FCI:n ryhmät 1, 3, 4, 6, 9

Ryhmä 2
Varalla kaikille ryhmä 2 roduille Kostadin Shankov, Bulgaria
apinapinseri, bernhardinkoirat, englanninbulldoggi, kääpiöpinseri, kääpiösnautserit, pinseri, snautserit, suursnautserit, tanskalais-ruotsalainen pihakoira, tanskandoggit Veli-Pekka Kumpumäki
muut Tanya Ahlman-Stockmari

Ryhmä 5
harmaa norjanhirvikoira, jämtlanninpystykorva, karjalankarhukoira, lapinporokoira, musta norjanhirvikoira, ruotsinlapinkoira, suomenlapinkoira, suomenpystykorva Harry Tast
itäsiperianlaika, japaninpystykorva, länsigöötanmaanpystykorva, länsisiperianlaika, pohjanpystykorva, keeshond, kleinspitzit, mittelspitzit, pomeranian, samojedinkoira, siperianhusky, valkoinen ruotsinhirvikoira, venäläis-eurooppalainen laika Maija Mäkinen
muut Tanya Ahlman-Stockmari

Ryhmä 7
kaikki rodut Arja Koskelo

Ryhmä 8
amerikancockerspanieli, cockerspanieli, englanninspringerspanieli, kiharakarvainen noutaja, kultainennoutaja, labradorinnoutaja, sileäkarvainen noutaja, walesinspringerspanieli Frank Kane, Iso-Britannia
muut Arja Koskelo

Ryhmä 10
kaikki rodut Kostadin Shankov, Bulgaria

Junior Handler avoin

Ryhmäkilpailut
2 Veli-Pekka Kumpumäki
5 Harry Tast
7 Arja Koskelo
8 Frank Kane
10 Kostadin Shankov
Paras veteraani Tanya Ahlman-Stockmari
Paras kasvattajaryhmä Maija Mäkinen

Ryhmä 1
lancashirenkarjakoira, schipperke, shetlanninlammaskoira, welsh corgit Maija Mäkinen
belgianpaimenkoirat, bordercollie, partacollie, pitkäkarvainen collie, sileäkarvainen collie Tanya Ahlman-Stockmari
muut Harry Tast

Ryhmä 3
amerikankarvatonterrieri, amerikankääpiökettuterrieri, amerikanrottaterrieri, andalusianrottakoira, biewerterrieri, cairnterrieri, englanninkääpiöterrieri, jackrussellinterrieri, karkeakarvainen kettuterrieri, manchesterinterrieri, saksanmetsästysterrieri, sealyhaminterrieri, sileäkarvainen kettuterrieri, skotlanninterrieri, skyenterrieri, tenterfieldinterrieri, valkoinen länsiylämaanterrieri Cindy Pettersson, Ruotsi
parsonrussellinterrieri Kostadin Shankov, Bulgaria
muut Helen Tonkson, Viro

Ryhmä 4
kaikki rodut Frank Kane, Iso-Britannia

Ryhmä 6
kaikki rodut Arja Koskelo

Ryhmä 9
tiibetinspanieli Cindy Pettersson, Ruotsi
bostoninterrieri, papillon, phalène, ranskanbulldoggi, villakoirat Günther Ehrenreich, Itävalta
venäjänbolonka, venäjäntoyt Helen Tonkson, Viro
chihuahuat, coton de tuléar, griffon belge, griffon bruxellois, kiinanharjakoira, lhasa apso, petit brabancon, shih tzu, tiibetinterrieri Kostadin Shankov, Bulgaria
bichon frisé, bolognese, cavalier kingcharlesinspanieli, havannankoira, japanese chin, kiinanpalatsikoira, kingcharlesinspanieli, kromfohrländer, löwchen, maltankoira, markiesje, mopsi, prahanrottakoira Veli-Pekka Kumpumäki

Ryhmäkilpailut
1 Tanya Ahlman-Stockmari
3 Cindy Pettersson
4 Frank Kane
6 Arja Koskelo
9 Helen Tonkson
Paras veteraani Harry Tast
Paras kasvattajaryhmä Günther Ehrenreich
Best in Show Frank Kane